NÁVRH A REALIZACE HORSKÉ CHATY

Čenkovice

     V tomto projektu nás dlouholetý klient požádal o navržení a pomoc při realizaci rekreační chaty v Orlických horách, která bude sloužit pro delší rekreační pobyty a setkávání s rodinou, a jednou i k trvalému bydlení.

     Jedním z klíčových aspektů návrhu této horské chaty byla respektování okolní přírody. Objekt je situován na kopci, a tak bylo nutné zohlednit tvar a svažitost pozemku. Tato poloha nabízí nádherný výhled na kopcovitou krajinu, a to bylo nutné zachovat a posílit. Hlavní obytná část chaty byla navržena s co největší prosklenou čelní plochou, což umožňuje propojení interiéru s přírodou.

     Design chaty je zároveň moderní a přirozený. Suterén chaty je obložen šedým kamenem, což dodává stavbě robustnost a eleganci. Další patra jsou obložena teplým dřevem, které vytváří příjemný kontrast ke kamenným prvkům. Okna a velké prosklené plochy mají antracitové kovové rámy, což dodává chatě moderní a luxusní vzhled. Střecha má sedlový tvar s částečným pultem, což zlepšuje vnitřní využití prostoru a zároveň vytváří zajímavý architektonický prvek.

     Vnitřní prostory chaty byly navrženy s ohledem na pohodlí a relaxaci. Hlavní obytný prostor nabízí krásný výhled a propojuje kuchyň, jídelní kout, obývací část a krbové těleso. Kovové schodiště vede do druhého patra, kde se nachází galerie a další ložnice. Kuchyň byla navržena s ohledem na moderní design a kombinuje šedozelenou barvu s masivním dubovým dřevem a výrazným keramickým obkladem. Tato kombinace vytváří svěží a přívětivou atmosféru, která zvýrazňuje horský duch místa.

     Momentálně je chata v pokročilé fázi výstavby, kdy je dokončena hrubá stavba, práce na elektroinstalacích a rozvodech, dokončeny vnitřní omítky, sádrokartonové podhledy a stropy. Současně pracujeme na finálním vyladění interiérových návrhů a objednávkách nábytku, osvětlení a dalšího vybavení. Finále je na dohled!