INTERIÉR V PŘÍRODNÍCH TÓNECH

Pardubice

     V dnešním světě, kde se stále více utápíme v digitálních technologiích a umělých materiálech, se stále více toužíme po spojení s přírodou. To se projevuje nejen ve volném čase a outdoor aktivitách, ale i ve způsobu, jakým utváříme naše interiéry. V interiérech se vracíme k přírodním materiálům všeho druhu, a když nemůžeme použít masivní dřevo nebo dýhu, sáhneme po moderním laminu v dekorech dřeva.

     Moderní lamináty mají daleko více nabídnout, než by se na první pohled mohlo zdát. S jejich pomocí můžeme dosáhnout vzhledu a pocitu pravého dřeva. Tyto materiály dokonale imitují dřevo nejen svým designem, ale také povrchovou strukturou. I když na ně sáhneme, máme pocit, že držíme v ruce kus přírody.

     Jedním z důležitých aspektů, kterým se věnujeme při návrhu interiérů s použitím moderních laminátů, je volba barevné palety. Příroda nám nabízí širokou škálu tónů a odstínů, a my se snažíme tyto barvy co nejvěrněji reprodukovat. V mnoha případech to zahrnuje použití přírodních jemných tónů, které se pohybují od teplých hnědých až po neutrální světle šedé a krémové.

     Takové jemné barvy mají několik výhod. Zaprvé, vytvářejí v místnosti příjemnou a uklidňující atmosféru. Tóny připomínající přírodu mají schopnost snižovat stres a zlepšovat naši pohodu. Zapadají do mnoha různých stylů interiérů, od rustikálního až po moderní.

     Druhou výhodou je, že jemné barvy mají schopnost opticky zvětšit a prosvětlit místnost. To je zvláště užitečné v menších interiérech, kde je důležité vytvořit dojem prostornosti. Kromě toho pomáhají propojit celý prostor do harmonického celku, což vytváří dojem jednoty a rovnováhy. Při výběru nábytku a doplňků do takového interiéru je důležité dbát na soulad s přírodními tóny.